Wywiadówka odbędzie się w piątek 11 stycznia o godzinie. 16.30. Zapraszamy.

ZHP

15 lutego 2015 20:28 | ZHP

Zimowy Zlot Hufca Kielce Powiat 2015

50 Drużyna Harcerska działająca w Szkole Podstawowej w Brzezinkach tegoroczne ferie rozpoczęła od udziału w Zimowym Zlocie Hufca Kielce Powiat. Do Kostomłotów wraz z drużynową Olgą Zawodnik - Purtak przyjechało 14 harcerzy, którzy przez trzy dni nie mogli narzekać na nudę. Pierwszego dnia, po zajęciu wyznaczonych miejsc do spania na szkolnej podłodze, na wszystkich czekało spotkanie z policjantami, którzy przedstawili zasady bezpiecznego wypoczynku oraz poruszania się po drodze. Harcerze przeszli również szkolenie z zakresu musztry i ceremoniału harcerskiego. Wieczorem w czasie tradycjnego kominka odbyła się prezentacja drużyny. Wśród zadań przedbiwakowych przedstawionych przez harcerzy z Brzezinek podczas prezentacji były rozmowy z policjatem i strażakiem. To jednak nie wszystko. Wieczorem odbyła się nocna gra na terenie szkoły oparta na fabule cyklu powieści o Harrym Potterze.

Sobotę harcerze powitali aorobickiem. Później odbyła się praca w grupach, w których omawiano podstawy musztry, symboli harcerstwa, szyfrów, rodzajów węzłów, elementów umundurowania. W południe odbył się spacer do pobliskieo kamieniołomu. To właśnie tam przeprowadzono grę terenową, w czasie której zadaniem było zdobywanie poszczególnych baz i rozpoanawanie stopni harcerskich. Po powrocie do szkoły i obiedzie wszyscy zostali zaproszeni na prezentację sprzętu drużyny strzeleckiej. W związku z tym, że w sobotę wypadały walentynki, harcerze wykonywali kartki, które następnie były doręczane adresatom przez Harcerską Pocztę Walentynkową. Wieczorem odbył się kominek, na którym harcerze nauczyli się nowych piosenek i pląsów. Wieczór upłynął pod znakiem seansu filmu "Czarne stopy", opowiadającego o harcerzach spędzających wakacje na brzegu rzeki Lubrzanki oraz w okolicach Diabelskiego Kamienia. Nie oznaczało to jednak końca wieczoru. Tuż przed godziną 1 w nocy niektórzy z harcerzy zostali obudzeni i zaprowadzeni pod pomnik oddający cześć żołnierzom AK. Tam troje harcerzy z naszej drużyny: Wiktoria Kołomańska, Natalia Pawelec, Seweryn Salwa złożyło Przyczenie Harcerskie.

 Niedzielę rozpoczęła modlitwa w czasie mszy świętej w kościele w Kostołmotach. Uczestniczyło w niej ponad 170 harcerzy i zuchów. Później już w szkole uroczyście podsumowano Zimowy Zlot Hufca Kielce Powiat. Wręczono pamiątkowe znaczki i dyplomy za udział w tym harcerskim święcie.

Przeczytano: 758 razy. Wydrukuj|Do góry

Zimowy Zlot Hufca Kielce Powiat 2015