03 czerwca 2020 08:42 | Aktualności

ZWROT KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW- WAŻNE INFORMACJE

Zbliża się koniec roku. W dniach 8,9 czerwca (poniedziałek, wtorek przed Bożym Ciałem)- BĘDĄ ZBIERANE KSIĄŻKI I PODRĘCZNIKI, które macie wypożyczone z naszej biblioteki.

JEST TO BARDZO WAŻNE! Dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami, aby bezpiecznie oddać książki.

Wasze klasy będą podzielone na grupy.

Dla każdej grupy ustalimy godzinę przyjścia i oddania książek do szkoły.

Rodzeństwa będą razem. Może przyjść rodzic lub możecie przynieść książki osobiście- W MASKACH I RĘKAWICZKACH.

W domu zdejmujemy plastikowe okładki, wycieramy ołówek, sprawdzamy ogólny stan książek!

WSZYSTKIE KSIĄŻKI WKŁADACIE DO REKLAMÓWKI. WKŁADACIE TEŻ KARTKĘ Z IMIENIEM I NAZWISKIEM.

Wchodziciw głównym wejściem. Zostanie Wam zmierzona temperatura. Przy wyznaczonym stoliku przeliczycie książki i zostawicie je w wyznaczonym miejscu. Książki przejdą kwarantannę. Potem bibliotekarz sprawdzi ich stan i ewentualnie skontaktuje się z rodzicem, jeśli książki będą zniszczone.

Prosimy, aby – OPRÓCZ PODRĘCZNIKÓW- przynieść też książki, które mieliście wypożyczone. Ich listę wyślemy na maila. Jeśli ktoś nie może znaleźć jakieś pozycji lub macie pytania to prosimy o kontakt mailowy: joannajarosbrzezinki@gmail.com.

REGULAMIN ODDAWANIA PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEZINKACH

1. Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej. W razie wątpliwości prosimy o kontakt: joannajarosbrzezinki@gmail.com)

2. Nauczyciel biblioteki lub wychowawca powiadamia rodziców drogą e-mailową o terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia lub zapłacenia za książki.

3. Nauczyciel bibliotekarz udostępnia rodzicom i uczniom adres e-mail w celu kierowania zapytań o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących wypożyczeń (joannajarosbrzezinki@gmail.com)

4. Przypominamy o zasad zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwracamy KOMPLET podręczników, usuwamy foliowe okładki, usuwamy zapisane ołówkiem notatki, zwracamy uwagę na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia). Pamiętajcie, o książkach, które wypożyczyliście z biblioteki (np. lektury)

5. Za podręczniki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani dokonać wpłaty na podane konto w ustalonym terminie.

6. Książki i podręczniki będą zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora, wychowawcę i nauczyciela bibliotekarza określone dni (w celu uniknięcia grupowania się osób).

7. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu podręczników powinien być w maseczce i rękawiczkach. Zmierzona zostanie temperatura. Każdorazowo stolik będzie odkażany po każdej osobie.

8. Książki będą odbierane w szkole przy wejściu głównym. Będzie wyznaczona linia w bezpiecznej odległości (min. 2m), której prosimy nie przekraczać. Nauczyciel bibliotekarz zaznaczy fakt przyjęcia książek do biblioteki oraz datę zwrotu.

9. Książki będą poddanie kwarantannie (5 dni) w specjalnie wyznaczonym miejscu. Zostanie zanotowana data przyjęcia książek.

10. Osoby dokonujące zwrotu powinny WSZYSTKIE KSIĄŻKI włożyć DO REKLAMÓWKI z kartką, gdzie jest napisane imię i nazwisko.

11. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

ZWROTY KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW

BIBLIOTEKA W SP BRZEZINKACH

GRAFIK

UWAGA!- Jeśli ktoś przed Tobą oddaje książki- poczekaj, aż skończy i dopiero wejdź do szkoły. Czekamy w odstępach. Podana godzina jest orientacyjna (+/- 5minut). Rodzeństwo oddaje razem:)

DATA:

KLASA:

GODZINY ODDANIA:

NUMERY Z DZIENNIKA:

UWAGI

8.06.2020 r.

KLASA VI

1, 2, 3, 4, 5

6, 7 (Z SIOSTRĄ),8, 9

CO 5 MINUT

10, 11, 12 (z rodzeństwem)

CO 10 MINUT

13 (może być z bratem we wtorek), 14, 15, 16, 17

8.06.2020 r.

KLASA V

1, 2, 3, 4, 5

6, 7 (Z BRATEM),9, 11

12, 13 (Z BRATEM), 14,15

9.06.2020 r.

KLASA VIII

GRUPA 1 (BARCZA)

GRUPA 2

9.06.2020 r.

KLASA VII

1, 2, 3, 4

6, 7, 8, 10

12, 13, 14, 15

KL. 3 oddaje ksiązki w dniu zakończenia roku szkolnego.

Joanna Jaros, Olga Zawodnik- Purtak

Zdjęcia: