27 czerwca 2020 10:34 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Witajcie wakacje!

26 czerwca odbyło się zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego uroczystość odbyła się w dwóch turach na placu przed szkołą.

O godzinie 8.00 przed szkołą zebrali się uczniowie klasy 7 i 8. Powitał ich dyrektor szkoły Zbigniew Długosz. Pan dyrektor odczytał także list od wójta Tomasza Lato z gratulacjami i życzeniami dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników oświaty i dyrektorów szkół. Wójt przekazał także listy gratulacyjne dla stypendystów. W tym roku są nimi:

- Maja Matuszko, kl.6,

- Oliwia Błachut, kl. 7,

- Mikołaj Harabin, kl.7,

- Małgorzata Jaros, kl.7,

- Nina Pawelec, kl.7,

- Michalina Rojek, kl.7,

- Julita Januchta, kl.7.

Pożegnano także naszych najstarszych uczniów klasy 8. W imieniu młodszych koleżanek i kolegów zrobili to uczniowie klasy 7, którzy obdarowali ósmoklasistów nie tylko dobrym słowem, ale także drobną pamiątką. Pamiątkowy upominek absolwenci otrzymali także od Rady Rodziców i nauczycieli - ma on im przypominać ich podyt w naszej szkole i dawać wskazówki na dalsze życie. Był również czas na wzruszające przemówienie, które w imieniu uczniów 8 klasy wygłosiła Julita Januchta - przewodnicząca Samorządu Szkolnego. Głos zabrał również dyrektor Zbigniew Długosz, który odczytał po raz ostatni listę obecności klasy 8 oraz wychowawczyni Olga Zawodnik - Purtak.

O godzinie 9.00 odbyła się uroczystoć skierowana do uczniów klas 3, 5 i 6. Otrzymali oni świadectwa (wśród których było wiele z czerwonym paskiem!), nagrody i pamiątkowe dyplomy przynależności do 50 Drużyny Harcerskiej. Powitanie "na łokieć" chyba przejdzie do tradycji :-)

Ważną chwilą uroczystości było wręcznie przez dyrektora Długosza aktu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego pani Judycie Brodzie, nauczycielce matematyki. Pani Judyta ukończyła w naszej szkole staż i celująco zdała egzamin. Gratulujemy!!! :-)

Drodzy Rodzice! Bardzo dziękujemy za cały wspólny rok, a szczególnie za ostatnie miesiące. Dziękujemy za zaangażowanie jakie włożyliście z zdalną edukację Waszych dzieci. Doceniamy Wasze wsparcie i poświęcony czas. Dziękujemy za każde miłe słowo, Waszą cierpliwość i wyrozumiałość. Bez Was Wasze dzieci nie osiągnęłyby tak wiele!

Kochane Dzieci! Wam również dziękujemy i bardzo doceniamy Waszą pracę. Wypoczywajcie, bawcie się i spędzajcie czas tak, jak lubicie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w pełnym składzie we wrześniu!

Tekst będzie stopniowo uzupełniany zdjęciami.

Zdjęcia: