13 stycznia 2020 09:23 | Aktualności

Wielki sukces WOŚP w gminie Masłów!

Wczoraj- 12 stycznia- odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z całej gminy kwestowali na terenie Masłowa. Pierwszy raz sztab orkiestry zorganizowany był w Ciekotach w Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom", a szefem sztabu był dyrektor Wojciech Purtak. Nasza szkoła była współorganizatorem tego gminnego wydarzenia. Zbiórka okazała się wielkim sukcesem. Nasz sztab zarejestrował kwotę 25 516, 01 złotych !!!! Jestesmy bardzo dumni z naszych wolontariuszek- uczennic naszej szkoły: Niny Pawelec i Małgorzaty Jaros, które od 8 rano do późnych godzin wieczornych grały z orkiestrą i w sumie uzbierały prawie 2 500 zł!!!!. Sztab w składzie: Wojciech Purtak, Joanna Jaros, Marzena Biskupska i Mateusz Fąfara czuwały nad organizacją wszystkich atrakcji w  czasie finału! Dodatkowow wspierała nas p. Olga Zawodnik- Purtak.

W czasie finału można była obejrzeć pokaz karate Klubu Kyokushin Chikaria, w którym wystepował Mikołaj Harabin oraz dwoje naszych absolwentów: Gabriela Haba i Karol Supierz, pokaz tańca zespołu Tup Tup Dance, w którym występowała nasza uczennica klasy III, Katarzyna Salwa. Mozża było poczęstować się ciastem przygotowanym przez m. in. panie z KGW "Brzezinianki". Dodatkowow można było nauczyć się pierwszej pomocy oraz zapoznać się ze sprzętem strażackim. O 20.00 przed centrum przekazaliśmy symboliczne światełko do nieba!

Dziekujęmy wszystkim mieszkańcom za hojność!!! Bez Was nie udałoby się osiągnąć takiego wyniku- 25 516,01! Cała kwota zebrana w 28 finale zostaje przekazana na zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Do zobaczenia za rok!

J. Jaros