Wywiadówka odbędzie się w piątek 11 stycznia o godzinie. 16.30. Zapraszamy.

Aktualności

17 października 2017 20:50 | Aktualności

Harcerze wzięli udział w rajdzie "Turystyka nie tylko dla przewodnika"

Jak co roku w październiku nasza szkolna 50 Drużyna Harcerska uczestniczyła w rajdzie "Turystyka nie tylko dla przewodnika". Tym razem po raz pierwszy zwiedzaliśmy ziemię bodzentyńską, bo organizatorami rajdu były: 9 Drużyna Harcerska i 52 Gromada Zuchowa z Bodzentyna.

Trasa rajdu miała początek w miejscowości Śniadka Parcele, a następnie niebieskim szlakiem wiodła przez teren Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Mimo zaskakująco pięknej, jak na środek października, pogody, drogi były mokre i pełne błota, co stanowiło dodatkową atrakcję – kilka butów musieliśmy ratować od zatopienia... :-)

Ważnym przystankiem na trasie był Wykus – wzniesienie, które jest miejscem pamięci walk partyzanckich. Znajduje sie tam kapliczka otoczona murem, na którym umieszczonych jest kilkaset tabliczek z nazwiskami zmarłych żołnierzy zgrupowań „Ponurego” i "Nurta". Po przejściu kolejnych kilometrów mogliśmy odpocząć przy ognisku, posilając się kiełbaską i batonikiem. Rajd zakończył się w miejscowości Siekierno.

Był to ostatni rajd harcerski w tym roku. Kolejny już wiosną.

Przeczytano: 324 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: