Zapraszamy do "Szklanego Domu" w niedzielę 9 grudnia na nasz bożonarodzeniowy występ. Początek o godz. 13!

Archiwum - Aktualności

17 czerwca 2012 19:18

Nasi harcerze na Zlocie w Suchedniowie

Reprezentacja naszej 50 DH uczestniczyła w Zlocie Drużyn Harcerskich i Starszoharcerskich, który odbył się w Suchedniowie w dniach 15 - 17 czerwca.

To już tradycja w drużynie działającej w naszej szkole. Harcerze z Brzezinek biorą udział w zlotach od 2007 roku. Tegoroczna edycja tak jak poprzednie miała miejsce w bazie Hufca Kielce Powiat w Suchedniowie. Harcerze dotarli na miejsce pieszo, pokonując trasę z Wąchocka, po drodze prowadzącej głównie lasami i oznaczonymi szlakami turystycznymi. Ważnym przystankiem na trasie wędrówki był Wykus, miejsce kaźni bohaterów II wojny światowej. Po trwającym sześć godzin rajdzie i przejściu około 20 kilometrów harcerze doszli do Suchedniowa. Tam wszyscy rozbili obozowisko. Pierwszy dzień został zakończony ogniskiem.

Drugiego dnia wszystkich zbudziło granie na trąbie, po którym nastąpiła zaprawa poranna. W programie zajęć dnia znalazła się gra terenowa w lasach otaczających Sucheniów, zabawy w obozie oraz bieg patrolowy po Suchedniowie z wykorzystaniem podstawowych wiadomości o historii miasta. Zadania zakończyły się przed meczem Polski z Czechami w ramach Euro 2012. Co ciekawe wszyscy obejrzeli go w specjalnej, harcerskiej strefie kibica zorganizowanej dzięki pomysłowości harcerzy z wykorzystaniem komputera, rzutnika i ...białego prześcieradła rozpostartego na ścianie kuchni polowej. Po wieczorze pełnym emocji i gorącego dopingu, harcerki z naszej drużyny pełniły nocną wartę: pilnowały wjazdu do obozu, kontrolowały teren z latarkami oraz pilnowały ciszy nocnej.

Ostatni dzień rajdu w niedzielę zakończył pożegnalny apel i rozdanie pamiątkowych dyplomów. Opiekę nad drużyną sprawowała Olga Zawodnik, drużynowa 50 DH.

Przeczytano: 1547 razy. Wydrukuj|Do góry

Zlot harcerski w Suchedniowie