ZHP

18 października 2015 18:01 | ZHP

XV Dzień Papieski 2015

Nasza szkolna 50 Drużyna Harcerska z Brzezinek czynnie włączyła się w obchody XV Dnia Papieskiego uczestnicząc w zbiórce publicznej na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Harcerze z 50 Drużyny Harcerskiej prowadzili zbiórkę pieniędzy wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Kwesta została poprzedzona akcją informacyjną – wolontariusze w każdej klasie informowali o przeznaczeniu zebranych pieniędzy, na korytarzu szkolnym wywieszony był również plakat informujący o zbiórce. Puszkę otwarto dnia 16 października 2015 r. w obecności drużynowej, wolontariuszy i wszystkich harcerzy. Zebraliśmy 109 zł 89 gr. (i 2 korony czeskie :-) Pieniądze te zostały następnie wpłacone na konto Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z przeznaczeniem na fundusz stypendialny.
 Bardzo cieszy nas fakt, że zbiórkę pieniędzy z okazji XV Dnia Papieskiego starał się wesprzeć każdy uczeń. Dziękujemy!

Dzień Papieski 2015