ZHP

17 października 2014 18:04 | ZHP

Harcerze kwestowali z okazji Dnia Papieskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Dniu Papieskim - ogónopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiaclecia. Zbiórkę pieniędzy do specjalnych puszek przeprowadzili harcerze z 50 Drużyny Harcerskiej działajacej w Szkole Podstawowej w Brzezinkach. Dochód z kwesty zostanie przeznaczony na stypendia dla szczególnie utalentowanej młodzieży. Idea akcji Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia ma być żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Każdy z uczniów, który wsparł akcję otrzymał pamiątkowy znaczek z wizerunkiem Papieża Polaka.