Zapraszamy do "Szklanego Domu" w niedzielę 9 grudnia na nasz bożonarodzeniowy występ. Początek o godz. 13!

12 lutego 2018 22:27 | Aktualności

Zimowy Biwak Hufca Kielce-Powiat w Samsonowie

Ostatniego dnia przed feriami, zaraz po zakończeniu lekcji, nasza szkolna 50 Drużyna Harcerska wyjechała do Samsonowa na Zimowy Biwak Hufca Kielce-Powiat. Reprezentację drużyny stanowiło 13 harcerek z klas IV-VII.

Po przyjeżdzie na miejsce biwaku, do szkoły w Samsonowie, zajęłyśmy miejsca na sali gimnastycznej – to tam mieli spać wszyscy harcerze. Po uroczystym apelu przyszedł czas na zapoznanie się, zabawy i tańce integracyjne, które trwały aż do ciszy nocnej. A od rana, po rozgrzewce i śniadaniu, rozpoczęły się zajęcia w grupach. Uczyłyśmy się musztry harcerskiej, podstaw pierwszej pomocy, ale również poznawałyśmy nowe gry i zabawy. Po pysznym obiedzie (w galerii zdjęć dowód na to, że jadłyśmy z apetytem!) przyszedł czas na zajęcia w terenie. Zwiedzałyśmy Muzeum Regionalne prowadzone przez Towarzystwo Ziemi Samsonowskiej, miałyśmy zajęcia z surwiwalu, podczas których próbowałyśmy zbudować szałas i rozpalić ognisko w warunkach zimowych, a także spróbowałyśmy swoich sił w strzelaniu z replik broni palnej ASG. Wieczorem odbył się uroczysty harcerski kominek, podczas którego drużyny przedstawiały się, a drużnowi opowiadali o roli harcerstwa w swoim życiu. W niedzielę rano wszyscy uczestnicy biwaku wzięli udział we Mszy Świętej w miejscowym kościele. Po pakowaniu i posprzątaniu szkoły, odbył się uroczysty apel pożegnalny, który zakończył biwak. Warto wspomnieć, że w czasie biwaku Przyrzeczenie Harcerskie złożyła Natalia Kołomańska z klasy VI. Gratulujemy! (w związku z tym musiała chodzić w mundurze przez 24 godziny...).

Następny biwak Hufca już w czerwcu w Suchedniowie!

Zapraszamy do śledzenia profilu Hufca Kielce-Powiat na FB - znajdziecie tam zdjęcia i filmiki z biwaku!

PROFIL HUFCA NA FB - KLIKINIJ TU

Ps. A to zbiorowe zdjęcie przedstawia harcerzy z naszej gminy, bo w  biwaku uczestniczyły też drużyny z Masłowa, Mąchocic Scholasterii i Mąchocic Kapitulnych.

Zimowy Biwak Hufca Kielce-Powiat w Samsonowie