19 grudnia 2017 20:13 | Aktualności

II Gminna Wigilia Harcerska. Gościliśmy ponad 100 osób

Druhny i druhowie z terenu gminy Masłów spotkali się  we wtorek 19 grudnia w naszej szkole na wyjątkowej II Gminnej Wigilii Harcerskiej. Gościliśmy ponad 100 harcerzy!

Takie przedświąteczne spotkanie zorganizowano już drugi raz, pierwsze odbyło się rok temu w szkole w Masłowie. Tym razem wszyscy przyjechali do Szkoły Podstawowej w Brzezinkach, w której 50 Drużyna Harcerska działa już od 11 lat. Prowadzi ją pwd. Olga Zawodnik-Purtak, nauczycielka języka polskiego. Na zaproszenie odpowiedziały: 47 DSH „Iskra” z Masłowa z drużynową Beatą Nowakowską, 52 Gromada Zuchowa z Masłowa z drużynową Kamilą Zając, 29 DH „Ogniki” im. Adasia Żeromskiego „Złotego Skauta” z Mąchocic-Scholasterii z drużynową Beatą Adydan, 8 DH z Mąchocic Kapitulnych z drużynową Katarzyną Kułagą.

Nie zabrakło również gości: hm. Tomasza Rejmera, komendanta Chorągwi Kieleckiej ZHP, hm. Elżbiety Kubiec, zastępcy Komendanta Chorągwi ds. organizacyjnych, hm. Izabeli Paszowskiej, komendantki Hufca Kielce-Powiat oraz przedstawicieli gminy Masłów zaprzyjaźnionych z harcerzami: wójta Tomasza Lato, Krystyny Nowakowskiej, dyrektor GOKiS, ks. Zbigniewa Kądzieli, proboszcza parafii w Brzezinkach oraz dyrektorów szkół, w których działają drużyny: Marcina Gawrona i Renaty Zapały z Masłowa oraz Zbigniewa Długosza z Brzezinek. Goście byli pod wrażeniem zarówno liczby obecnych na spotkaniu harcerzy, jak i podejmowanych przez nich działań.

Główną część spotkania rozpoczęło oficjalne przekazanie Światła Betlejemskiego, które z Zakopanego przywieźli harcerze z Masłowa i Brzezinek. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i piosenek harcerskich, ale również prezentacji drużyn, ks. Zbigniew Kądziela poświęcił opłatki, którymi połamali się wszyscy uczestnicy wigilii. Później już druhów zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych harcerzy, ale również przez zaproszone drużyny. Pyszny wigilijny barszczyk przygotowały nasze panie kucharki, a uszka do niego ufundowała pani Ania Supierz, mama trojga harcerzy.

W imieniu swoim i harcerzy z 50 Drużyny Harcerskiej bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji wigilii.

Olga Zawodnik - Purtak

II Gminna Wigilia Harcerska