11 listopada 2017 13:56 | Aktualności

Święto Niepodległości 2017

W piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z przypadającym na następny dzień Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie klasy V, VI i VII pod kierunkiem pana Rafała Bugajskiego, nauczyciela historii, przybliżyli wszystkim zgromadzonym fakty związane z drogą, jaką musiała przejść nasza Ojczyzna, aby po 123 latach odzyskć niepodległość i zaistnieć na mapie Europy. Informacje historyczne przeplatane były wierszami i pieśniami patriotycznymi.

Po apelu uczniowie klasy VII, a wśród nich harcerki z 50 Drużyny Harcerskiej, udali się na cmentarz w Brzezinkach i zapalili znicze na mogiłach poległych żołnierzy.

Święto Niepodległości 2017