Trwa Turnus Uśmiechu w Wiśle😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁::Trwa Turnus Uśmiechu w Wiśle 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

08 listopada 2017 10:56 | Aktualności

Śniadanie daje moc 2017

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego w tym dniu nasza szkoła dołączyła się do akcji Śniadanie daje moc. Klasy 1-3 wspólnie przygotowywały zdrowe kanapeczki z pomidorem i ogórkiem oraz koktajle jogurtowo- owocowe. Wszystkie dzieci bardzo się dobrze bawiły w czasie przygotowywania posiłku. Zachęcamy do codziennego, wspólnego szykowania sniadania z dziećmi w domu. Celem organizacji śniadania w szkole jest uświadomienie dzieciom i rodzicom, że śniadanie jest bardzo ważne i nie powinniśmy wychodzić do szkoły bez "nakarmienia naszych komórek", bo dzięki temu łatwiej przyswajamy wiedzę zdobytą w szkole.

J. Jaros

Zdjęcia: