Trwa Turnus Uśmiechu w Wiśle😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁::Trwa Turnus Uśmiechu w Wiśle 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

07 listopada 2017 17:45 | Aktualności

Wycieczka do Chmielnika

Uczniowie klas VI i VII wzięli udział w wycieczce do Chmielnika. Głównym punktem było zwiedzanie Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Świętokrzyski Sztelt. Była to doskonała okazja do poznania historii Żydów, którzy przed II wojną światową stanowili blisko 80 procent ludności tego miasteczka. Podczas zwiedzania ekspozycji, zorganizowanej w starej synagodze, uczniowie mogli również obejrzeć film poświęcony m.in. tradycjom żydowskim.

Atrakcją okazały się warsztaty kulinarne. Uczestnicy wycieczki nauczyli się jak w prosty sposób przygotować macę, spożywaną przez Żydów podczas święta Pachy. Szybko okazało się, że z zadaniem najlepiej poradzili sobie chłopcy.

Ostatnim punktem wycieczki, w drodze powrotnej do Brzezinek, był wolny czas spędzony w Bilczy, gdzie wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił po okiem instruktorów na ściance wspinaczkowej  oraz zagrać w kręgle. Organizatorami wycieczki byli nauczyciele Olga Zawodnik-Purtak i Rafał Bugajski.

Wycieczka do Chmielnika