Trwa Turnus Uśmiechu w Wiśle😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁::Trwa Turnus Uśmiechu w Wiśle 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Aktualności

24 października 2017 13:07 | Aktualności

Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I

Dziś, 24 października, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym dniu p. Joanna Jaros i p. Olga Zawodnik- Purtak przygotowały w Bibliotece Szkolnej w Brzezinkach pasowanie na czytelnika dla uczniów klasy I. Dzieci najpierw przeszły test znajomości bajek- musiały podać tytuły bajek po przedmiotach (lustro, pantofalek, jabłko, czapka krasnoludka, koszyczek Kapturka, lalka Pinokio, czapka wróżki), po fragmencie z książki (Bambo, Słowik, Okulary, Lokomotywa, Abecadło itp.) oraz odgadnąć nazwę bajki w kalamburach przedstawionych przez uczniów klasy VII.  

Następnie dyrektor szkoły pasował dzieci na czytelników biblioteki. Każde dziecko obejrzało swoją kartę bibioteczną, dostało zakładkę do książki oraz komiks do czytania.

Życzymy wszystkim czytelnikom szybkiego zapełniania kart bibliotecznych, czyli wielu przeczytanych książek, które dostępne są w bibliotece dla ucznia w każdym wieku.

Dodatkowo informujey, że otworzyłyśmy Biblioteczkę Przedszkolaka, która działa przy Przedszkolu w naszej szkole. Dzieci mają możliwość wypożyczyć książkę do domu. Okazało się to doskonałym pomysłem, gdyż dzieci z przedszkola bardzo chętnie czytają z rodzicami, co rozwija od najmłodszych lat ich zainteresowanie do czytania.

J. Jaros

Przeczytano: 329 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: