16 października 2017 21:29 | Aktualności

Nasi uczniowie i ich babcie wystąpili w "Akwarelkach świętokrzyskich" z okazji DEN

13 października w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Wójt Tomasz Lato wręczył nagrody dyrektorom szkół i wyróżnionym nauczycielom. Po części oficjalnej nastąpił program artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Koncert "Akwarelki Świętokrzyskie" to kolejny po "W rodnej stronie" projekt, w którym dzieci z Brzezinek i ich babcie wystąpiły u boku Piotra "Kuby" Kubowicza z Piwnicy pod Baranami. Tym razem oprócz nich na scenie w Ciekotach wystąpiły też gminne zespoły: Koło Gospodyń Wiejskich "Lubrzanka" z Mąchocic Kapitulnych, Koło Gospodyń Wiejskich "Dąbrowianki" z Dąbrowy i Zespół Pieśni i Tańca "Ciekoty". Na widowisko złożyły się wiersze Jana Gajzlera oraz piosenki skomponowane do jego tekstów przez "Kubę" Kubowicza.

Podobnie jak podczas wrześniowej premiery i tym razem "Akwarelki świętokrzyskie" przyjęto owacyjnie, a po spektaklu nasi uczniowie i ich babcie jeszcze długo odbierali gratulacje!

Akwarelki DEN