20 września 2017 18:40 | Aktualności

Konkurs plastyczny dla klas 1-7

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich". W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie z klas I-VII.

Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”

(grupa wiekowa szkoły podstawowe, klasy 0-III)

1. Cel konkursu:

• promocja zachowań proekologicznych w zakresie przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu,

• pobudzenie postaw aktywności i kreatywności uczniów w zakresie tematyki ekologii, a w szczególności ochrony powietrza,

- zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na problem spalania odpadów,

- promowanie odnawialnych źródeł energii

1. Uczestnicy:

• uczestnikami konkursu są uczniowie SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (klasy 0-III) z gmin wchodzących w skład Związku Gmin Gór Świętokrzyskich ,

• do konkursu można zgłaszać tylko pracę indywidualne

1. Przedmiot konkursu:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej - plakatu „Jak walczyć ze smogiem” na temat przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu i sposobów walki z nim oraz promowania wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Praca ma być formatu A4 i nawiązywać do wskazanej tematyki.

Każda praca ma zostać wykonana z w dowolnej technice z zachowaniem jak największej staranności.

PROJEKT REGULAMINU KONKURSU PLASTYCZNEGO

Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”

(grupa wiekowa szkoły podstawowe, klasy IV-VII)

1. Cel konkursu:

• zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na problem spalania odpadów,

• promowanie odnawialnych źródeł energii

1. Uczestnicy:

• uczestnikami konkursu są uczniowie SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (klasy IV-VII) z gmin wchodzących w skład Związku Gmin Gór Świętokrzyskich ,

• do konkursu można zgłaszać tylko pracę indywidualne

1. Przedmiot konkursu:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej - Wykonanie wyklejanki A3 „Smogowi mówię NIE”.

na temat przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu i sposobów walki z nim oraz promowania wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Praca ma być formatu A3 i nawiązywać do wskazanej tematyki.

Każda praca ma zostać wykonana z zachowaniem jak największej staranności.

KONKURS PLASTYCZNY

Realizując projekt pn.: "Program edukacji ekologicznej dla Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na 2017 rok" prowadzony przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich wraz z gminami Związku przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach, ogłaszamy konkurs plastyczny pn.: "Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich". Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Szczegóły konkursu w załącznikach.

Konkurs przeprowadzony zostanie w 3 kategoriach wiekowych

1. Klasy 0-III Szkoły Podstawowej

2. Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej

3. Klasy Gimnazjum

REGULAMINY KONKURSÓW W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH ORAZ ANKIETA ZGŁOSZENIOWA DOSTĘPNE SĄ NA STRONACH INTERNETOWYCH: www.zggs.com.pl ORAZ STRONACH POSZCZEGÓLNYCH GMIN

Laureaci 3 najciekawszych prac w każdej kategorii wiekowej zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowo – turystycznego, sprzętu elektronicznego lub artykułów szkolnych.

Prace należy składać do p. Joanny Jaros do dnia 26.09.2017.

Joanna Jaros