06 czerwca 2017 21:23 | Aktualności

Dzień Dziecka w Ciekotach i II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka, które odbyły się 3 czerwca na Żeromszczyźnie w Ciekotach obfitowały w wiele atrakcji. Po raz drugi odbył się organizowany przez naszą szkołę Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej.

Biegi Szlakiem Młodych Lat Stefana Żeromskiego

Po raz 24. odbyły się Biegi Szlakiem Młodych Lat Stefana Żeromskiego. W tym roku możemy pochwalić się dużymi sukcesami w tej dyscyplinie. W swoich kategoriach wiekowych I miejsca zajęli Seweryn Chaba i Gabriela Chaba z klasy VI, a Julita Januchta była III. W nagrodę otrzymali dyplomy, medale i piłki. Najszybszym uczniom serdecznie gratulujemy! :-)

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej

Dla naszej szkoły ważną imprezą był organizowany przez nas II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej. Wzięło w nim udział 17 reprezentacji szkół z terenu gminy Masłów w kategoriach klas I-III, IV-VI i gimnazjum. Jurorzy: Joanna Sztejnbis- Zdyb i Joanna Cheta z Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Michał Jaguś- instruktor muzyczny, mieli niełatwe zadanie, aby wskazać najlepszych wykonawców.

Pod szyldem Szkoły Podstawowej w Brzezinkach wystąpiły:

Reprezentacja 50 Drużyny Harcerskiej w składzie: Gabriela Chaba, Julia Haba, Julia Karyś, Zuzia Papros, Małgosia Nowacka, Wiktoria Różyc, Ola Zielińska.

Zespół wokalny z klasy IV w składzie: Ania Białowąs, Oliwka Błachut, Gosia Jaros, Nina Pawelec, Michasia Rojek, Emilka Zielińska.

Solo piosenkę zaśpiewała Ola Zielińska.

W tym konkursie również odnieśliśmy sukces – dziewczyny z VI klasy jako Reprezentacja 50 DH z Brzezinek zajęły III miejsce. Otrzymały pamiątkowy dyplom i piękną statuetkę. A wszyscy uczestnicy wrócili do domu z dyplomami i lizakami z Manufaktury Słodyczy w Kielcach.

Gratulujemy nagrodzonym!

Dzień Dziecka 2017