06 czerwca 2017 15:22 | Aktualności

"Świętokrzyskie czyta Żeromskiego" w Ciekotach

1 czerwca uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Olgą Zawodnik - Purtak i dyrektorem szkoły Zbigniewem Długoszem uczestniczyli w wojewódzkiej akcji pod hasłem "Świętokrzyskie czyta Żeromskiego" w Ciekotach.

To już druga edycja akcji "Świętokrzyskie czyta", której inicjatorem jest marszałek Adam Jarubas i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Rok temu promowano czytanie powieści Henryka Sienkiewicza, w tym roku postawiono na twórczość Stefana Żeromskiego. Powieść "Syzyfowe prace" czytali między innymi Adam Jarubas, marszałek województwa czy Tomasz Lato, wójt gminy Masłów. Oprócz wysłuchania fragmentów prozy Żeromskiego uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu Teatru Kapitalnego czy usłyszenia regionalnych utworów w wykonaniu zespołu Czerwone Jagody i pana Daniela Kozłowskiego. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przed dworkiem Stefana Żeromskiego.

Świętokrzyskie czyta Żeromskiego