15 maja 2017 22:28 | Aktualności

Dzień Polskiej Niezapominajki

Dziś po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niezapominajki. Święto to zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, dziennikarz Polskiego Radia i od tego czasu co roku obchodzone jest ono 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie polską przyrodę i jej różnorodność, zwracamy uwagę na konieczność jej ochrony. Ale niezapominajka skłania nas także do pamiętania o całym naszym otoczeniu - rodzinie, przyjaciołach, kolegach. Uświadamia nas też, że nie powinniśmy zapominać o ważnych chwilach w życiu.

Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrani byli na niebiesko i w radosnym nastroju brali udział w przyrodniczych, ekologicznych i sportowych zawodach. Sprawdzali się w biegu z nakrętką na łyżce, rzucie nakrętkami do celu czy wykonaniu samolotu z gazety. Odpowiadali też na ekologiczne pytania. Zadania sportowe przeplatane były występami recytatorskimi przedszkolaków i uczniów grupy "0", którzy zaprezentowali specjalne wierszyki. Na zakończenie wszyscy pozowali do "niezapominajkowego" zdjęcia. Każdy uczeń mógł także skorzystać z "komplementownika" - zerwać dowolny komplement z przygotowanej tablicy i podarować miłe słowa bliskiej osobie.

To był bardzo wesoły i przyjemny dzień. Mamy nadzieję, że Dzień Niezapominajki wejdzie na stałe do kalendarza imprez w naszej szkole.

Święto Polskiej Niezapominajki