10 maja 2017 22:44 | Aktualności

Spotkanie z pisarką Elżbietą Jach

10 maja naszą szkołę odwiedził specjalny gość. Prosto z pleneru artystycznego w Ciekotach przyjechała do nas pani Elżbieta Jach - poetka, satyryczka, rzeźbiarka. Autorka opowiadała uczniom o początkach swojej przygody z pisaniem, swoich zainteresowanich fraszkami oraz o zamiłowaniu do twórczości dla dzieci. Poetka opowiadała też o tym, jak powstaje książka - od momentu jej pomysłu w głowie autora do znalezienia się egzemplarzy w księgarniach i bibliotekach. Zapoznała również uczniów z tomikami swoich wierszy, które można było wygrać w konkursie na najlepszą pamięć, a jeden zbiorek autorka podarowała szkolnej bibliotece. Na zakończenie spotkania pani Elżbieta odczytała swój wiersz o strachu na wróble, za co publiczność nagrodziła poetkę wielkimi brawami.

Spotkanie z pisarką Elżbietą Jach