24 kwietnia 2017 21:44 | Aktualności

Rajd świętego Jerzego 2017

Jak co roku harcerze z 50 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w rajdzie św. Jerzego. W tym roku na wyprawę zaprosili też uczniów z klasy III, IV, V i VI.

Święty Jerzy to patron wszystkich polskich harcerzy, w związku z tym Hufiec Kielce - Powiat od kilku lat organizuje rajd, który zawsze odbywa się w okolicy imienin Jerzego 23 kwietnia. Tym razem przyjęliśmy zaproszenie drużyny z Łącznej i to właśnie w tamtejszej szkole były start i meta rajdu. Trasa prowadziła malowniczymi wzniesieniami do Michniowa. Tam zwiedziliśmy Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej i zapalilismy znicz pod tablicą upamiętniającą zamordowanych mieszkańców wsi. Po drodze czekały na nas zadania - zaprezentowanie harcerskij zabawy czy prawidłowe ułożenie ogniska. Po powrocie do szkoły w Łącznej zostaliśmy poczęstowani kiełbaską i ciepłą herbatą. Wbrew obawom nawet pogoda nam dopisała i kolejny rajd uznajemy za bardzo udany!

Rajd świętego Jerzego 2017