21 marca 2017 18:30 | Aktualności

Drugie miejsce dla naszej szkoły w czasie V Pikniku Profilaktycznego

Pierwszego Dnia Wiosny, czyli 21 marca, uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w V Pikniku Profilaktycznym w Szklanym Domu w Ciekotach. Spotkanie było jednocześnie rywalizacją 5 szkół: SP w Brzezinkach, SP w Mąchocicach Scholasterii, ZS w Masłowie, ZS w Mąchocicach Kapitulnych i SP nr 15 w Kielcach. Zajęliśmy II miejsce!

"Dzień wagarowicza" w Szklanym Domu w Ciekotach rozpoczął się przedstawieniem przygotowanym przez Teatr Kapitalny, a dotyczącym wpływu uzależnień na życie młodych ludzi. Potem przyszedł czas na rywalizację szkół w różnorodnych konkurencjach: rzut ringiem do celu, układanie wieży z klocków, nadmuchiwanie balonów, rozpoznawanie roślin i sławnych osób. Każda szkoła prezentowała także swoją "profilaktyczną Marzannę". Po podliczeniu punktów okazało się, że zajęliśmy drugie miejsce, tracąc do Mąchocic Scholasterii jedynie 2 punkty! Oprócz konkursów uczniowie mogli obejrzeć pokaz balonów wykonanych przez uczestników kółka modelarskiego z Ciekot, spotkać się z przedstawicielami Policji z Kielc, pospacerować nad zalewem. Był też czas na słodki poczęstunek. Impreza zakończyła się pochodem z Marzannami w kierunku ogniska, w którym zostały one symbolicznie spalone. Tak pożegnaliśmy zimę na dobre!

Relację z V Pikniku Profilaktycznego znajdziecie też na stronie UG w Masłowie: maslow.pl - LINK TU.

Telewizyjny materiał z Ciekot zobaczcie na stronie TV Świętokrzyskiej: LINK TU.

V Piknik Profilaktyczny