17 marca 2017 21:25 | Aktualności

Podsumowanie "Tuwimoczytania"

Zakończyła się akcja "Tuwimoczytanie", a podsumowanie odbyło się 17 marca w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach.

Akcja składała się z dwóch części: najpierw wiersze Juliana Tuwima czytał wszystkim przedszkolakom i uczniom "zerówki" wójt gminy Masłów Tomasz Lato, a następnie dzieci wykonywały prace plastyczne inspirowane poznanymi wierszami. Podczas podsumowania akcji w Ciekotach wójt zwracał szczególną uwagę na kreatywność dzieci i ich opiekunek - w każdym z przedszkoli został ciepło przyjęty, dzieci były poprzebierane, sale udekorowane. To wszystko sprzyjało swobodnej atmosferze. Wójt podkreślił, że na zakończenie spotkania z dziećmi we wszystkich placówkach zawierał swoistą umowę - dzieci mają nadal poznawać wiersze poety, a nawet zapoznawać z nimi rodzeństwo i rodziców. Taki właśnie był nadrzędny cel akcji, której kolejnym etapem było wykonywanie przez uczniów prac plastycznych inspirowanych wierszami Juliana Tuwima. Prace te zostały wyeksponowane w Szklanym Domu. Organizatorzy doszli jednak do wniosku, że nie są w stanie ich ocenić i wyróżnić najlepszych, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a placówki dodatkowo upominki - tunele do zabaw ruchowych dla dzieci. Czekamy na podobną akcję w przyszłym roku!

Tuwimoczytanie 2017 - podsumowanie akcji w Szkalnym Domu